Χωρίς νικητή αλλά με αρκετές ευκαιρίες

Κυριακή, 20/8/2017 - 21:08

Ομόνοια και Ερμής σε φιλικό που πραγματοποιήθηκε στο ΓΣΠ ήρθαν ισόπαλες με 1-1.

Οι «πράσινοι» είχαν την κατοχή τον έλεγχο του αγώνα στο πρώτο ημίχρονο, παρόλα αυτά δέχθηκαν γκολ στο 25΄ με κεφαλιά του Τσούμου. Η Ομόνοια δημιούργησε φάσεις με τους Χριστοφή Ζαϊλσον και Ντάρμπισαϊαρ χωρίς όμως να βρει τον τρόπο να σκοράρει.

Στο δεύτερο ημίχρονο όπως ήταν φυσικό η Ομόνοια μπήκε πιο δυνατά χάνοντας μάλιστα κλασσική ευκαιρία στο 53΄ με τον Χριστοφή του οποίου όμως το πλασέ του έκοψαν πάνω στην γραμμή οι αμυντικοί του Ερμή. Το γκολ της ισοφάρισης για τους πράσινους ήρθε στο 72’ μετά από απευθείας εκτέλεση φάουλ του Άλεξ Σοάρες.

Το 1-1 έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα. Η Ομόνοια θα δώσει νέο φιλικό την ερχόμενη βδομάδα αυτή την φορά με αντίπαλο τον ΟΦΗ στην Κρήτη.

Ομόνοια: Φελτχούιζεν, Τζαΐλσον, Γουίλιαμ, Φαμπρίσιο, Κάντε, Μαδούρο (87΄ Μπρέβελντ)  Κανού (69΄ Μαργκάσα) Αλεξ (87΄ Κατσαντώνης) Χριστοφή, Τζαρσίνιο (61΄ Γκοζάλες) Ντάρμπισαϊαρ

Ερμής: Νόβακ, Ιγκνάντοβιτς, Ιμερέκοφ, Πασέκο, Τσούμου, Ζαχάρια, Μαρτίνιουκ, Γκονσάλβες, Σανδραβέλης, Κωνσταντίνου (79΄ Φοφανά) Ταραλίδης