Η... παρακολούθηση των δανεικών της Ομόνοιας

Τετάρτη, 25/10/2023 - 17:08

Έξι ποδοσφαιριστές της Ομόνοιας αγωνίζονται τη φετινή αγωνιστική περίοδο με τη μορφή δανεισμού σε άλλες ομάδες, ώστε να καταγράψουν σημαντικό αριθμό συμμετοχών. Οι «πράσινοι» παρακολουθούν την πορεία τους και ενημερώνουν τον κόσμο τους.

Η ενημέρωση της Ομόνοιας: «Έξι ποδοσφαιριστές μας αγωνίζονται τη φετινή αγωνιστική περίοδο με τη μορφή δανεισμού σε άλλες ομάδες, ώστε να καταγράψουν σημαντικό αριθμό συμμετοχών.

Το πρώτο δείγμα της πορείας τους είναι ιδιαίτερα ενθαρρυντικό. Η Ομόνοια παρακολουθεί στενά την πρόοδό τους για να διατηρεί την καλύτερη δυνατή εικόνα σχετικά με την αγωνιστική τους κατάσταση.

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΠΑΝΑΓΗ: Δεύτερη διαδοχική συμμετοχή για τον Κωνσταντίνο Παναγή με τη φανέλα του Εθνικού Άχνας. Ο διεθνής τερματοφύλακας αγωνίστηκε στην ήττα από τον Άρη με 0-2. Μέχρι στιγμής έχει καταγράψει 180 αγωνιστικά λεπτά.

ΑΓΓΕΛΟΣ ΝΕΟΦΥΤΟΥ: Μέτρησε την έκτη συμμετοχή του με τη φανέλα της Σασουόλο Κ19. Αγωνίστηκε σε όλη τη διάρκεια του αγώνα απέναντι στην Ίντερ Κ19, όπου η ομάδα του ηττήθηκε με 0-4. Ο Νεοφύτου έχει μέχρι στιγμής σκοράρει μία φορά σε έξι παρουσίες.

ΑΝΔΡΕΑΣ ΑΣΗΜΕΝΟΣ: Πέμπτη φετινή συμμετοχή για τον Ανδρέα Ασημένο με τη φανέλα του Ολυμπιακού Λευκωσίας. Ο 19χρονος μέσος αγωνίστηκε σε όλη τη διάρκεια του αγώνα των «μαυροπρασίνων» απέναντι στην Αγία Νάπα, ο οποίος ολοκληρώθηκε στη λευκή ισοπαλία. Μέχρι στιγμής μετράει 299 αγωνιστικά λεπτά.

ΑΝΔΡΕΑΣ ΧΡΙΣΤΟΥ – ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΑΪΑΦΑΣ – ΝΙΚΟΛΑΣ ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ: Οι Ανδρέας Χρίστου και Αλέξανδρος Καϊάφας αγωνίστηκαν ως βασικοί στη νίκη της ΜΕΑΠ απέναντι στην Πέγεια 2014 με 1-0. Αυτή ήταν η πέμπτη συμμετοχή για τον Καϊάφα με 491 λεπτά και η τέταρτη για τον Χρίστου με 186 λεπτά. Ο Νικόλας Κυριακίδης έχει μέχρι στιγμής δύο συμμετοχές και 105 αγωνιστικά λεπτά».